BUZDOLABI LF HATASI

Yaptığımız Her İşe ve Kullandığımız Her Parçaya 1 YIL GARANTİ Vermekteyiz.

Antalya BUZDOLABI LF HATASI Teknik Servisi, Antalya BUZDOLABI LF HATASI Servisi Telefonu, Antalya BUZDOLABI LF HATASI Beyaz Eşya Servisi

ACİL SERVİS TALEP TELEFONU

☎️ 0533 409 7616

buzdolaplarının bir sorun ile karşılaştığında kullanıcıları uyarması oldukça önemli bir durumdur. Bu sayede birçok sorun erken fark edilir ve çok çabuk çözüme kavuşturulur. Fakat bunun için buz dolabının hata kodlarının ne anlama geldiğini bilmek gerekir. Her modelin hata kodları farklılık gösterebileceği için kullanma kılavuzundan bakmak daha sağlıklı bir yöntem olacaktır.

Vestel marka buzdolaplarında LF hata kodu genellikle motorun yeterince iyi bir performansta çalışmadığının sinyalini verir. Aynı zamanda buzdolabı yeterince soğutamayacak ve içerisindeki yiyecekler bozulma riski ile karşı karşıya gelecektir. Bu nedenle buzdolabı LF arıza kodu verdiğinde bu hata kodunu ciddiye almak gerekir.

Motordaki performans düşüklüğü pek çok nedenden kaynaklanabilir. Bu nedenle bu hata kodunda kullanıcıların müdahale etmemesi önemlidir. Motorla ilgili yapacağınız basit bir yanlışlıksize daha büyük sorunlara neden olabilir. Bu nedenle uzman kişilerin kontrolüne bırakmakta fayda var.

Buzdolaplarında ki arızalarda genellikle servis çağırmadan önce buzdolabını dinlendirmek önemlidir. Bu nedenle Servis çağırmadan önce buzdolabının fişini çekip, içindekileri boşaltıp, kapağını açık bırakarak yaklaşık 48 saat boyunca bekletin. 48 saatin sonunda tekrar fişe takarak çalıştırın. Hala aynı sorun devam ediyorsa, yani buzdolabı yeterince soğutmuyor ve LF arıza kodunu vermeye devam ediyorsa o zaman servisi çağırabilirsiniz.

Gelen servis ekipleri motorun her bağlantısını kontrol ederek sorunu bulacak, tamir edilebilir düzeyde ise tamir edecektir. Bu arıza kodlarında yaşanan sorun genellikle uzman ekiplerce aynı gün içerisinde çözülür.

1 Yıl İşçilik ve Parça Garantisi Vermekteyiz BUZDOLABI LF HATASI Teknik Servisimiz için Hemen Bizleri Arayabilirsiniz

Antalya BUZDOLABI LF HATASI Ocak, Fırın, Buzdolabı, Bulaşık Makinesi, Çamaşır Makinesi, Süpürge, Klima. Antalya Beyaz Eşya Servisi

Bu Sayfayı Paylaşın